Przygotowanie do połogu

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

Przygotowanie do połogu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezmiernie szybko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym poprawniej, bowiem ćwiczenia przynoszą wtenczas poprawniejsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj znaczącą kwestią są także treningi oddechowe, które trzeba później jak zazwyczaj powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek deklaruje, że to naturalnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też dolegliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.