Krakow Restaurant

Prawdziwie włoska restauracja – typowe menu

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi smakują mniej znane dania takie jak risotto, polentę i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu znajdują się też mniej popularne potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i jedzenie z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Obiad na włoską modę bez wyjątku musi zawierać również wino. Kieliszek czerwonego wina to dla Włochów cos zupełnie naturalnego. o restauracji Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także marsala z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania warto poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film